Click here to go back to selection

Results

2017 Cross Tables

2018 Results

Under 8 Championship
1st Billy Fellowes
2nd = Sohum Kumar, Thisumi Jayawarna, Patrick Damodaran, Aayush Dewangan, Kameron Grose
London Champion Sohum Kumar
Leading Boy Billy Fellowes
Leading Girl Thisumi Jayawarna
Best Under 7 Billy Fellows

Under 10 Minor
1st Kirin Ranpura
2nd = Jan Murawski, Michael Zhisen Yang, Daniel Mchale, Lindsay Pyun, Roshan Rao, Csilla Rajeev-Lazar, Gabriel Keech, Larissa Cuthbert, Owen Xu
Leading Boys Kirin Ranpura
Leading Girls Lindsay Pyun

Under 10 Championship
1st = Denis Dupuis, Hou Ning Zhu, Jude Shearsby
4th =

Ruben Evans, Rohan Pal, Eugenia Karas, Ethan Gardiner, Yifan Luo, Aayush Dewangan, Soham Kumar

London Champion Denis Dupuis
SCCU Boys Under 9 Champion Yifan Luo
SCCU Girls Under 9 Champion Sreeram Yashasvini
Leading Boy Jude Shearsby
Leading Girl Eugenia Karas
Leading Under 9 Jude Shearsby

Under 12 Minor
1st Elizaveta Petrova
2nd Andy Wang
3rd = Tarini Jayawanna, Anuj Venkatesh
Leading Boy Andy Wang
Leading Girl Elizaveta Petrova

Under 12 Championship
1st Edison Xu
2nd Kennan Kesterson
3nd Nadhmi Auchi
London Champion Edison Xu
SCCU Boys Under 11 Champion Luca Buanne
SCCU Girls Under 11 Champion Tashinka Arora
Leading Boy Edison Xu
Leading Girl Tashika Arora, Emily Maton
Leading Under 11 Luca Buanne, James Merriman, Levon Dimitrios, Jerry Zheng, Sanjit S Kumar, Manutri Sandhu


Under 14 Minor
1st Antonie Divet
2rd Savas Stoica
3rd Anwen Song
Leading Boy Antoine Divet
Leading Girl Anwen Song

Under 14 Championship
1st Malanta Eryl
2nd = Arjun Kolani, Robert Akeya-Price, Saahil Bansal, Choong Han-Sen, Xavier Cowan
London Champion Robert Akeya-Price, Saahil Bansal, Choong Han-Sen, Xavier Cowan
SCCU Boys Under 14 Champion Eryl Malanta
SCCU Girls Under 14 Champion Anum Sheith
Leading Boy Enyl Malanta
Leading Girl Anum Sheikh, Polina Shchepinova, Jithendra Raina
Leading Under 13 Arjun Kolani, Bansal Saahil

Under 16 FIDE Rated Championship
1st David Jacob Yoon
2rd Shahjahon Saidmurodov, Alex Barlov
London Champion David Jacob Yoon
Leading Boy David Jacob Yoon
Leading Girl Abigail Weersing

Under 18 / Under 21 / FIDE Rated Open
1st Federico Rocco
2nd = Aaravamudhan Balaji, James Golding, John Merriman
Leading Boy Under 21 Federico Rocco
Leading Girl Under 21 N/A
Leading Boy Under 18 Federico Rocco
Leading Girl Under 18 N/A
London Under 21 Champion Federico Rocco
London Under 18 Champion Federico Rocco
SCCU Under 18 Boys Champion Federico Rocco
SCCU Under 18 Girls Champion N/A
Rating Prize (under 1970) Oliver Stubbs

Northwick Park FIDE Rated Open
1st Andreo Bigg

Northwick Park FIDE Rated Major
1st Richard Valenta
2nd = Adithya Paleri, Simeon Bott

Northwick Park Minor
1st Sivasatyan Balasundaram
2nd Philip S Humphry

London Christmas FIDE Rated Major
1st = Oliver Finnegan
1st = Rowan Paul
Grading Prize Matthew Ball
Grading Prize Madison Bowden
Grading Prize Nasarullah Sheikh

London Christmas Minor
1st Emma Bienvenu
2nd = Patrick Sartain, Tim Cuter, Andrew Willoughby, Barry Miles

 

This site is maintained by Laurie Winston. All information is believed correct at the time of publication.